Tevams3.jpg
Savanoris Artūras: „Atvirai galiu prisipažinti, kad nebuvo nė vienos akimirkos, kai būčiau gailėjęsis atėjęs į šiuos kursus“

Sekstingas

"Sexting" yra terminas, atsiradęs Australijos spaudoje, maždaug prieš 2 metus. Šis terminas apibūdina elgesį, kai dalijamasi asmenine seksualine patirtimi, intymiais vaizdais naudojantis technologijomis. Dažniausiai – per mobiliuosius telefonus, bet taip pat tai gali vykti ir internete, t.y. el.paštu, socialiniuose tinkluose, pažinčių svetainėse, kt.

 

Mokiniai patys šio reiškinio neįvardija, kaip sekstingas, todėl gali nesuprasti termino reikšmės. Ši sąvoka padeda suaugusiems susišnekėti. Lietuvoje aiškaus termino tam neturime.

 

Vaizdai gali būti platinami sąmoningai ar netyčia, pavyzdžiui, po telefono vagystės. Dažniau atliekami sąmoningi veiksmai, t.y. savanoriškai siunčiami vaizdai, nuotraukos, tačiau neretai jie yra spontaniški, t.y. nepagalvojama apie tai, kas vyks su šia informacija toliau.

 

Dažniausia sekstingo forma – merginos siunčia seksualizuotas savo nuotraukas.

 

Problema - tai tampa tada, kai nuotraukos yra dedamos viešai socialiniuose tinkluose arba yra kitaip išplatinamos. Pavyzdžiui, mokykloje ant sienų kažkas iškabino vienos mokyklos 12-okės nuotraukos, kurioje ji apsinuoginusi. Tą nuotrauka mergina buvo nusiuntusi savo vaikinui, kaip ji išplito mokykloje – nėra aišku. 

 

<< Atgal


PAGRINDINIAI RĖMĖJAI

  • euro.jpg
  • inhope.jpg
  • SAIDM.jpg
  • Vilniaus miesto savivaldybė.jpg
  • western-union.jpg
  • teo logo red on transparent(10-50).png