diskusijos.jpgDiskusijos
Savanorė Rasa: „Vaikų linija“ tapo dalele gyvenimo, kurį stengiuosi visiems kurti laimingą. Smagu čia darbuotis, išgirsti vaiką, kuris prašo pagalbos, suprasti jį, šypsotis kartu su vaiku...“

Diskutuok su bendraamžiais

• Jūs neprisijungęs.

Prisijunk prie diskusijų

Dar neužsiregistravęs? Registruokis čia.

Lentos informacija

Kviečiame Tave prisijungti prie "Vaikų linijos" diskusijų! Čia tu galėsi ne tik pasidalinti savo mintimis ir išgyvenimais su kitais vaikais, bet taip pat kurti Tau svarbias temas, į kurias reaguos Tavo bendraamžiai.

Norėdama(s) įsitraukti į diskusijas – užsiregistruok, susikurdamas savo prisijungimo vardą bei slaptažodį. Registruotis reikia tik pirmą kartą, vėliau galėsi prisijungti su tuo pačiu prisijungimo vardu ir slaptažodžiu. Norime atkreipti Tavo dėmesį, jog tie patys prisijungimo duomenys galioja tiek Pagalbos internetu, tiek Diskusijų skiltyje.

DĖMESIO! 

1. "Vaikų linijos" diskusijų administratorius pasilieka teisę ištrinti nepagarbius, įžeidžiančius komentarus ir keiksmažodžius.
  2. Diskusijose neleidžiama pateikti asmeninės informacijos - telefonų numerių, elektroninio pašto adresų, gyvenamosios vietos adresų ir kt.

#1 kov. 2, 2013 21:09:06

apgailetina...
Registruotas: 2013-03-02
Įrašai: 1

mano gyvenimas....

sveiki, labai ilgai galvojau ar verta apie tai cia parasyti...bet niekam daugiau ir nera kam galeciua issipasakoti...man 13metu mano vaikyste nebuvo is pati lengviausia...jauciuosi tokia atstumta esu labai jautri...tiesiog nemoku susivaldyt iskart pradedu zliumt...bet svarbiausia kad pjaustausi...kai susinervuoju ir pradedu verkt tada pasiemu peili arba mazas zirklutes ir kaire ranka pradedu braizyt....kaip ir siandien susipykau su mama verkiau ilgai vonioi o ji tik pasake atidaryk duris atidariau o ji paziurejo i mane puse minutes ir isejo...o as uzsirakinau ir toliau verkiau...ir dabar rasau apsizliumbusi tiesog nebegaliu! viskas taip sumautai apgailetina!!! bandziau zudytis bet bijojau skausmo....bet kai pjaustausi nebijau nes is to inirsio jo net nejauciu...man taip reikia zmogaus kuriam galeciau issipasakot issiverkt as nebegaliu....jauciuosi taip kad bereikalo gimiau...kai klasiokes pamato mano rankas daznai sakau suo subraize....zinau neisejo parasyt is pradziu kaip viskas prasidejo bet....as NIEKAM nereikalinga....nebenoriu cia gyvent....as bijau savo mamos...manau kad greit uzbaigsiu tai vaistais....kam gyvent kai esi negrazi? stora? greit apsizliumbi? (stengiuosi kad to niekas nematytu) stresuoji...o svarbiausia KAD NERA ZMOGAUS KURIAM GALETUM ISSIPASAKOT PASIGUOST ISSIVERKT!!!!!!! visa kaire ranka dabar subraizyta zirklutem suskaiciavau 17 ibrezimo iki kraujo...eh....bet kas is to? mama manes niekada nesuoranta....nesupranta kad nuo 9metu vos ne kiekviena diena vonioje verkiu....man skaudu...mama sako turetum dziaugtis nes esi lepinama visu....LEPINAMA? jeigu taip butu tikrai nesipjaustyciau ir negalvociau apie savizudybe!!!! bet kas mane supras? noreciau tokio zmogucio.... zinau kad durnai skamba bet as vis dar tikiuosi kad as kam nors esu reikalinga....aciu labai jeigu perskaitet visa tai...aciu

Redaguotas apgailetina... (kov. 15, 2013 17:06:06)

Atsijungęs

#2 kov. 7, 2013 01:20:03

Hate
Registruotas: 2011-09-30
Įrašai: 55

mano gyvenimas....

Sveika.
Oi, kaip viskas pažįstama. Tik man viskas tęsėsi nuo 14 iki 17 metų. Su mama santykiai lygiai tokie patys, kaip taviškiai, pradėjau save žaloti, nuolatos verkti ir svarbiausia neturėjau nei vieno žmogaus šalia. JOKIO. Ilgai mąsčiau apie savižudybę, kol galiausiai sekė ir bandymas. Nepaisant visų šių problemų buvo dar milijonai kitų.. Vienintelis klausimas kamuojantis net iki dabar: Kaip aš viską ištvėriau? Dabar man 18. Santykiai su mama puikūs, draugų ir artimųjų turiu begalės! Šypsena iš mano veido kitų akivaizdoje nedingsta. Dabar vis bandau kažko siekti. Bet... Kad ir kaip stengčiausi, viskas iš praeities mane vistiek seka. Ir dabar ne tiek išorinės problemos kamuoja kiek vidinės.. Ką aš noriu tuo pasakyti? Kad įmanoma tai išgyventi. Tikrai. Jei nori, parašyk man, numesiu savo el. paštą.

Redaguotas Hate (kov. 7, 2013 01:20:12)

Atsijungęs

#3 kov. 7, 2013 18:30:54

never
Registruotas: 2013-02-07
Įrašai: 28

mano gyvenimas....

Ne as prasiau pagalbos, bet aciu uz vilti, kad viskas gali pasikeisti

Atsijungęs

#4 kov. 12, 2013 19:58:17

Klausim�lis
Registruotas: 2013-03-12
Įrašai: 20

mano gyvenimas....

Pažįstamas jausmas dėl savižudybės, ir to lepinimo, bei kam gimiau. Rimtai tėvai mano, kad nupirke žaislų ar dar ko mus lepina, ir tuom pagerina mūsų vidine savijauta? TIKRAI NE.
BEt patariu tau nesižudyti ir nesižaloti, visgi pagalvok, giliai širdyje mama tikrai tave myli, tiesiog nemoka parodyti. BEto tiem kurie tau pavydi, arba nemėgsta dėl tavyje kažko tobulo, o pas juos kaip sakoma lievo dalyko, tu tik padaysi paslaugą, na arba kaikurie kaltės jausmą pajus jei žinos, kad dėl jų tai. Beto mamai bus begalo skaudu, taigi išgyvensi, kaip aš, kaip Hate ir dar daug vaikų kurie tai patyrė
STIPRYBĖS tau

Atsijungęs

#5 bal. 5, 2013 03:04:22

Audrius.
Registruotas: 2013-03-07
Įrašai: 37

mano gyvenimas....

Kur dėmesys ten ir tu. Šiuo atveju besipjaustydama bėgi nuo savęs ir savo problemų.
Vienas labai geras straipsnis ką daryti: http://www.gyvenimoguru.lt/straipsniai/pasitikejimas-savimi/ [gyvenimoguru.lt]
Panos, jūsų problemos nėra neišsprendžiamos, tereikia tinkamo patarėjo, žinių, praktikos, bei be abejo tinkamo nusiteikimo. 1000 km kelionė prasideda nuo pirmo žingsnio, tad kodėl jo nežengus dabar?
Svarbiausia, jog atėjot į šį forumą, o ne užsisklendėt savyje.

Seka tokia: sureikšminimas/ - prisirišimas/ - blogos mintys/ - kančia/ - pjaustymasis. / - suicidinės mintys.

Esminė priežastis - kažką pernelyg sureikšmini. Kad nesureikšmintum reikia išmokti valdyt savo dėmesį.

Mano straipsnis šia tema: Energijos tvermės dėsnis sako - energija iš niekur neatsiranda ir nedingsta. Įsivaizduok save ir savo laiką kaip energijos resursą, kurį reikia išnaudoti kaip galima efektyviau, nes kitaip tavo energija nueis tau nenaudinga linkme.

Pagrindinis dėmuo - tavo dėmesys. Suvaldysi savo dėmesį - tada automatiškai pakeisi elgesį, pakeitęs elgesį gausi atitinkamus rezultatus. Kur energija ten darbas. Tavo dėmesys yra energija.

Dabar sustok akimirkai ir pagalvok - kur tu esi, ką tu veiki, ką galvoji, ko esi. Sustok ir apsižiūrėk. Įjunk savo minčių, elgesio, dėmesio stebėjimą. Kokia tavo nuomonė apie tai? Ar veda gera linkme?
Susirašyk sąrašą visų užsuktų inercijų kurios tau nėra naudingos. Susirašyk logine grandine tai kas bus, jeigu tu toliau darysi tai ką darai (ant kiek blogai bus). Dabar susirašyk tau naudingų inercijų sąrašą ir po to kitą - kas bus ateityje, jeigu skirsi dėmesio tau naudingom (nesvarbu, kad dar neužsuktom) inercijom.

Viskam ką darai - tu savo smegenyse ugdai įprotį. Kuo labiau įpročio inercija užsukta - tuo sunkiau jį suvaldyti. O įpročio inercija didėja kaip siego kamuolys nuo kalno. Todėl reikia žiauriai atidžiai stebėti kur eina dėmesys. Kuo dažnau įjunk tokį matymą - lyg stebėtum save ir savo mintis iš šono. Įsuk įprotį tokiai savistabai. Šis procesas tau sugrąžina labai daug dėmesio ir didžiausia nauda iš to - gali kontroliuoti save. Ko dažniau laikyk savistabą ir ją visada stenkis įjungti, ypač kai tik atsiranda koks išorinis dirgiklis (pvz.: kebabinė), kuris gali nugręžti tavo energiją (bapkes, laiką ar dar ką nors).

Pasileisti nuo kalno lengviausia, bet tik įkopę į jį tampa nugalėtojais. Kalnas yra tikslų atitikmuo.

Kitas dalykas, gali būt prasta aplinkos įtaka, kadangi pagrinde elgesio modelių mokomės per pavyzdį. Termodinamikos principai sako - jeigu 1 daiktas yra karštas, o kitas šaltas, tokiu atveju jeigu abu tuos daiktus suglausi - per laiką jų temperatūra susivienodins. Kitaip sakant - tu įgausi tos aplinkos kurioj esi savybes. Panašiai kaip susimašiusios balta ir juoda spalvos tampa pilka. Bet tai irgi priklauso nuo to ant kiek esi kietas psichologiškai, kokias sau naudingas inercijas (įpročius) esi įsukęs.

Dar vienas apsektas tavo motyvacija - ar tu tikrai esi patenkintas tuo ką darai? Ar esi patenkintas savo specialybe, jei atidėlioji studijavimą?

Svarbiausia būt sau vilku. Įsivaizduok, kad tavo inertiškas protas yra kaip avis, o tavo sąmonė - kaip vilkas. Kuo mažiau sąmonė (vilkas) skirs dėmesio inerc. protu (avis), tuo mažiau avis bus linkusi judėti ir paklusti vilkui ir bus linkusi daryti dalykus pagal senas inercijas. Reikalas tas, kad jeigu vilkas aviai neskirs dėmesio, tuomet pas avį ateis meška ir tada bus labai negerai.

Kuo mažiau būsi sąmoningas, tuo labiau būsi inertiškas. Bendrauk su aplinka, kuri tau padeda augti iš vidaus, tobulėti, stabdyt senas inercijas. Jeigu būsi pakankamai kietas iš vidaus - tuomet būdamas nekokioj aplinkoj per savo pavyzdį gali padaryt kažkokia gerą įtaką tai aplinkai.

Nepamiršk - išsigelbėjimas tavyje. Savyje reikia kurti pilnatvę Tu esi savo proto šeimininkas. Neleisk jame įsiveisti parazitam (blogiem įpročiam ir aplinkai kuri tave blogai veiktų), o jei įsiveisė - negailėdamas ir nedelsdamas mesk lauk. Nesvarbu, jog su tais įpročiais daug laiko praleidai, svarbu, kad daugiau nepraleistum.

Dabar vėl įjunk savistabą.

Redaguotas Audrius. (bal. 5, 2013 03:16:31)

Atsijungęs

#6 bal. 27, 2013 23:51:02

marius.j
Registruotas: 2013-04-26
Įrašai: 75

mano gyvenimas....

As galeciau su tavim pabendrauti

Atsijungęs

#7 spal. 28, 2017 01:02:55

laurencijus
Registruotas: 2017-10-28
Įrašai: 1