Emocinės pagalbos teikimas telefonu ir susirašinėjant pokalbiaisinternetu 2024 metais
Rėmėjas: Jaunimo reikalų agentūra
- VšĮ Vaikų linija kartu su VšĮ Kauno miesto poliklinika ir Klaipėdos pedagogine psichologine tarnyba užtikrinti, kad vienu metu emocinę pagalbą vaikams telefonu teiktų vidutiniškai 3 konsultantai ar savanoriai, ne trumpiau nei 10 valandų per parą, parengta bent 30 naujų savanorių emocinės pagalbos teikimui telefonu ir susirašinėjant internetu, vykdomos bent 3 kryptingos veiklos, skirtos emocinės pagalbos teikimo telefonu ir susirašinėjant internetu, emocinės pagalbos telefonu vidutinis teikimo laikas per savaitę ne mažesnis nei 310 valandų.
- VšĮ Vaikų linija kartu su VšĮ Kauno miesto poliklinika ir Klaipėdos pedagogine psichologine tarnyba užtikrinti, kad emocinė pagalba susirašinėjant internetu vaikams būtų teikiama ne mažiau kaip 260 valandų per mėnesį.
- Užtikrinti, kad emocinės pagalbos telefonu ir susirašinėjant internetu vidutinis pasiekiamumas skambinantiesiems ir rašantiesiems būtų bent 60 procentų.
Saugesnis internetas
Rėmėjas: Europos komisija
Saugesnio interneto centrą (SIC) Lietuvoje koordinuoja Lietuvos Neformaliojo Švietimo Agentūra (LINEŠA) kartu su partneriais – Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, asociacija „Langas į ateitį“ ir Vaikų linija. Programa yra dalinai finansuojama iš Europos Sąjungos lėšų.
Saugesnio interneto projekto partneriai:
padaryti internetą patikima aplinka, įtraukti vaikus ir jaunimą, taip pat tėvus bei mokytojus kuriant saugesnę erdvę internete. SIC vykdomos veiklos padeda vaikams ir jų artimos aplinkos žmonėms kovoti su internete kylančiais pavojais, užkirsti kelią galimai žalai dėl piktnaudžiavimų, pvz. žalingo turinio, neigiamų įpročių formavimosi ar demotyvacijos, didinti medijų raštingumą, tapti atspariais skaitmeniniais piliečiais.
Projektas įgyvendinamas per šias tris SIC veiklas:
- informavimo;
- pagalbos linijos
- karštosios linijos
- telefonu ir internetu teikia pagalbą mokyklinio amžiaus vaikams, susidūrusiems su elektroninėmis patyčiomis, seksualiniu viliojimu, žalingu turiniu ir kita nemalonia ar bauginančia patirtimi, naudojantis interneto technologijomis.
- internetu konsultuoja tėvus vaikų saugumo internete klausimais.
Europos Komisijos saugesnio interneto programa Lietuvoje vykdoma nuo 2005 m. Vaikų linija prie SI projekto prisijungė 2012 m.
Saugesnio interneto centrai šiuo metu veikia 28 ES valstybėse, juos vienija INSAFE, INHOPE, European Schoolnet tinklai. Taip pat visi Europos Saugesnio interneto centrai bendradarbiauja Better Internet For Kids platformoje ir prisideda įgyvendinant BIK strategiją.
Savipagalbos skatinimo kampanija vaikams ir paaugliams, turintiems emocinių sunkumų
Emocinė parama vaikams ir paaugliams telefonu ir internetu
1. Konsultuoti Vilniaus m. vaikus ir paauglius telefonu.
2. Teikti pagalbą vaikams ir paaugliams pokalbiais internetu.
3. Organizuoti savanorių konsultantų atranką.
4. Rengti mokymus savanoriams.
5. Kelti esamų konsultantų kvalifikaciją bei skatinti motyvaciją ir teikti emocinį palaikymą.
6. Informuoti įvairias visuomenės grupes, o ypač vaikus ir paauglius apie vaikams teikiamą Vaikų linijos emocinę paramą telefonu ir internetu.
Vaikų linijos teikiamos emocinės paramos kokybės užtikrinimas, pritraukiant savanorių ir įgyvendinant jiems skirtas kvalifikacijos kėlimo veiklas
Rėmėjas: NVO fondas/Socialinės apsaugos ir darbo ministerija
Koordinuoja: Europos socialinio fondo agentūra
Strateginis savanorystės Vaikų linijoje skatinimas visoje Lietuvoje: naujų savanorių pritraukimas iš regionų, naujų savanorių mokymai
Projekto laikotarpis: 2024-09-02 – 2025-08-31
Rėmėjas:
Koordinuoja:
Finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Tačiau išreiškiamas požiūris ar nuomonė yra tik autoriaus (-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar Europos švietimo ir kultūros vykdomosios įstaigos (EACEA) požiūrį ar nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei EACEA negali būti laikoma už juos atsakinga.
Pagrindinis projekto tikslas – skatinti piliečius (ypač gyvenančius nutolusiuose nuo Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos regionuose) aktyviau dalyvauti pilietinėse veiklose, renkantis savanorystę Vaikų linijoje internetu bei mokyti, motyvuoti ir kelti esamų savanorių kvalifikaciją.