• Vaikų linijos Facebook puslapis
  • Vaikų linijos Instagram puslapis
  • Vaikų linijos Linkedin puslapis
  • Vaikų linijos Youtube kanalass
Pokalbiai internetu Vaikų linijoje
116 111 PAGALBA TELEFONU

Kai mokytis sunku 

Kai mokytis sunku

Nors mokymasis yra įdomus ir vertingas procesas, kartais jis gali būti tikrai nelengvas.

Kai mokytis nesiseka, gali pajusti įvairius jausmus: pyktį, liūdesį ar nusivylimą. Nelik su šiais jausmais vienas. Vaikų linijos konsultantai yra pasiruošę tave išklausyti ir padėti rasti sprendimų.

Ar žinai tą jausmą, kai?

Valandų valandas bandai įsisavinti reikiamą
medžiagą, bet vis nepavyksta?

Atrodo, kad informacijos tiek daug,
o laiko tiek mažai?
Kitiems klasės draugams viskas einasi „kaip per sviestą“, nors atrodo, kad pastangų jie deda daug mažiau?
Norisi visa gerkle šaukti „Man nesiseka mokytis!”?

Giliai įkvėpk ir iškvėpk

O dabar pagalvok – ar prisimeni, kai dar nemokėjai važiuoti dviračiu? Gali būti, kad visų pirma važiavai su papildomais tau padedančiais ratukais, vėliau tėvai ar kiti suaugę žmonės mokė tave ir padėjo išlaikyti pusiausvyrą. Prireikė laiko ir praktikos, kol galiausiai pavyko – tu išmokai važiuoti dviračiu! Su mokymusi yra labai panašiai.

Išmokti mokytis

Nors gali skambėti keistai, tačiau tam, kad galėtume sėkmingai mokytis, visų pirma mums reikia išmokti tą daryti, o tuomet daug daug praktikuotis. Mokymasis yra procesas, kurio metu stengiamės suprasti ir įsisavinti naują informaciją, o tai reikalauja susikaupimo, geros emocinės ir fizinės savijautos bei supratimo, koks mokymosi būdas yra priimtiniausias pačiam žmogui.

Kokie yra mokymosi stiliai?

Dažniausia žmogus nepasižymi tik vienu mokymosi stiliumi, o naudoja jų kombinacijas. Pavyzdžiui, gerai įsimena medžiagą, kuri yra pateikta diagramoje, ją garsiai atpasakodamas, tarsi mokydamas kitą. Taigi, svarbu, kad ir tu atrastum savo mokymosi stilių. Tą gali padaryti tik išbandydamas juos visus.

Regimasis mokymosi stilius

Šiuo mokymosi stiliumi pasižymintys žmonės geriau atsimena informaciją, kuri yra pateikta vizualiai: diagramos, paveikslėliai, grafikai, žemėlapiai ir pan.

Girdimasis mokymosi stilius

Šiuo mokymosi stiliumi pasižymintieji geriausiai įsisavina tai, ką girdi. Pavyzdžiui, skaito garsiai ar stengiasi atkartoti perskaitytą informaciją balsu.

Kinestetinis mokymosi stilius

Tai yra toks mokymosi stilius, kuomet informacija geriau yra įsisavinama tada, kai yra judama. Tokiu atveju gali būti sunkiau mokytis sėdint ramiai, vienoje vietoje.

Kaip padėti sau,
kai mokytis sunku?

1

Išbandyk

įvairius mokymosi stilius, kad atrastum tai, kas tau geriausiai veikia. Kai žinosi, kaip mokytis tau patogiausia, bus kur kas lengviau įsisavinti naują informaciją.

2

Pasistenk įsigilinti

į temą dar pamokos metu, užsirašyk svarbią informaciją ar kilusius neaiškumus į sąsiuvinį. Tokiu būdu ne tik geriau įsiminsi, nepraleisi svarbių detalių, bet vėliau galėsi mokytojui užduoti kilusius klausimus.

3

Nepasilik visko

paskutinei nakčiai. Labai natūralu, jeigu vietoj mokymosi mieliau norisi pabūti lauke su draugais ar pažaisti kompiuterinį žaidimą. Visgi, mokytis ir įsiminti informaciją yra daug lengviau, kai tai daroma po truputį, mažais žingsneliais.

4

Mokykis

tylioje ir tvarkingoje aplinkoje. Tam, kad galėtum efektyviai mokytis svarbu, kad aplinkoje nebūtų tavo dėmesį atitraukiančių garsų ar veiklų.

5

Nepamiršk

skirti laiko poilsiui. Labai svarbu, kad skirtum laiko savo pomėgiams ir maloniai veiklai. Pasirūpinus savimi, mokymasis bus ne tik lengvesnis, bet ir smagesnis.

Atmintinė

Mokymasis yra nelengvas procesas. Natūralu, kad kartais gali nenorėti mokytis ir tai gali kelti įvairių jausmų. Nelik su šiais jausmais vienas.
Prisimink, kad dar niekas negimė mokėdamas mokytis. Pabandyk atrasti sau tinkamiausius būdus ir praktikuok juos.
Leisk sau pailsėti ir užsiimti mėgstama veikla. Kai jausiesi geriau, mokytis bus daug lengviau.

Skaitomiausi

2560 1333 Vaikų linija
Pasidalinkite:
Start Typing
116 111
Skip to content