Kai mokytis sunku
Nors mokymasis yra įdomus ir vertingas procesas, kartais jis gali būti tikrai nelengvas.
Kai mokytis nesiseka, gali pajusti įvairius jausmus: pyktį, liūdesį ar nusivylimą. Nelik su šiais jausmais vienas. Vaikų linijos konsultantai yra pasiruošę tave išklausyti ir padėti rasti sprendimų.
Ar žinai tą jausmą, kai?
Valandų valandas bandai įsisavinti reikiamą
medžiagą, bet vis nepavyksta?
Giliai įkvėpk ir iškvėpk
O dabar pagalvok – ar prisimeni, kai dar nemokėjai važiuoti dviračiu? Gali būti, kad visų pirma važiavai su papildomais tau padedančiais ratukais, vėliau tėvai ar kiti suaugę žmonės mokė tave ir padėjo išlaikyti pusiausvyrą. Prireikė laiko ir praktikos, kol galiausiai pavyko – tu išmokai važiuoti dviračiu! Su mokymusi yra labai panašiai.
Išmokti mokytis
Kokie yra mokymosi stiliai?
Regimasis mokymosi stilius
Girdimasis mokymosi stilius
Kinestetinis mokymosi stilius
Kaip padėti sau, kai mokytis sunku?
1
Išbandyk
2
Pasistenk įsigilinti
3
Nepasilik visko
4
Mokykis
5
Nepamiršk
Atmintinė
Skaitomiausi
Kaip sau padėti, kai kyla mintys apie savižalą?
Mes visi gyvenime susiduriame su įvairiais sunkiais jausmais, tačiau kartais tokie jausmai gali būti ypač stiprūs ir varginantys, būna sunku su tuo tvarkytis.
Kurią pusę pasirinksi tu? Skirtingi vaidmenys patyčių situacijose
Galbūt pats nepatiri patyčių, bet pažįsti skriaudžiamą vaiką ir svarstai, ar galėtumei ką nors pakeisti. Tikrai taip! Tu gali padėti sustabdyti patyčias.
Kaip sugyventi su broliu ar sese
Turėti brolį ar sesę gali būti puikus patyrimas, o gali atrodyti kaip nuolatinė kančia. Taip jau yra, kad brolių ir seserų mes negalime pasirinkti – jie tiesiog yra mūsų šeimos nariai.
Disleksija ir kiti mokymosi sunkumai
Pyktis yra natūrali visų žmonių patiriama emocija, kuri veikia tarsi apsaugos sistema – įspėja mus, kad tai, kas šiuo metu vyksta, mums yra nepriimtina.