Kas padeda gerai jaustis internete? 9 gero gyvenimo internete taisyklės
Jeigu reikėtų ateivį iš kitos planetos išmokyti naudotis internetu – ką patartum? Internetas labai palengvina gyvenimą ir kelia daugybę puikių emocijų. Tik reikia šiek tiek pasistengti, kad nemalonūs dalykai internete neužgožtų gerųjų, o jeigu taip nutinka, surasti, kas padės atlaikyti.
Ką geriausio internetas duoda tavo gyvenimui?
Socialiniai tinklai
Tiesioginis bendravimas
Žaidimai
Turinio srautas
O kaip tau atrodo: tu valdai internetą ar internetas valdo tave?
9 paprastos taisyklės,
kaip jaustis gerai internete
1
Apsupk save pozityviu bendravimu
2
Būk ten, kur rūpi, kaip jautiesi
3
Pamaitink savo talentus
4
Mokykis smagiai
5
Planuok skaitmeninius detox‘us
6
Uždėk apynasrį socialinėms medijoms
7
Būk raštinga/s
8
Kurk gerą įspūdį
Geras įvaizdis internete – ne vien smagios nuotraukos ir didelis sekėjų skaičius. Internetas nepamiršta nieko: ką tu kažkada įkėlei, su kuo bendravai, kokiais postais dalijaisi, gali būti aptinkama net tau visiškai apie tai užmiršus. Praktikuoti įprotį pagalvoti prieš postinant padės THINK testas:
- Ar tai tiesa?
- Ar tai padeda?
- Ar tai įkvepia?
- Ar tai būtina?
- Ar tai geranoriška?
9
Turėk su kuo pasitarti
Atmintinė
Skaitomiausi
Naujas šeimos narys. Būk pasiruošęs!
Ką tik iš tėvų sužinojai apie naujo brolio ar sesės laukimą ir nežinai ko griebtis? O gal jau kurį laiką lauki naujojo šeimos nario, bet tau vis tiek neramu? Naujojo brolio ar sesės gimimas ar globa / įsivaikinimas yra didžiulis pokytis bet kurioje šeimoje.
Ar liūdesys = depresija?
Liūdesys yra natūralus jausmas, kurį patiria bene kiekvienas. Paprastai liūdime kai kažko netenkame. Pavyzdžiui, miršta artimasis, išvyksta draugas, susipyksti su svarbiu žmogumi, pameti savo mėgstamą ir svarbų daiktą.
Mokytojas ir mokinys – kaip sutarti?
Mokytojo ir mokinio santykiai gali būti kuo įvairiausi. Vieni mokiniai geba lengvai sutarti su savo mokytojais ir jiems nekyla jokių klausimų ar sunkumų. O kitiems lyg tyčia vis iškyla iššūkiai po iššūkių bendraujant su konkrečiu ar net daugeliu mokytojų. Tai patirti yra tikrai natūralu.
„Ne“ reiškia „Ne“. Seksualinė prievarta
Niekas neturi teisės tavęs liesti ar versti tave elgtis taip, kaip nenori. Jeigu manai, kad patyrei seksualinę prievartą, netylėk. Kreipkis pagalbos į suaugusiuosius, kuriais pasitiki, taip pat į Vaikų liniją – mes esame pasiruošę tave išklausyti.
Žodis iš S raidės
Paauglystė nepaprastai įvairus laikas ne tik dėl to, kad tai yra didelių pokyčių metas. Bet ir dėl to, kad tai yra didelių atradimų, pirmųjų kartų ir naujų temų metas. Viena iš temų, kuri pradeda rūpėti paauglystėje – intymios patirtys ir lytiniai santykiai. Šįkart pakalbėsime apie pastaruosius.
Nėra namų be dūmų: kaip spręsti konfliktus su tėvais?
Šeimos yra skirtingos ir unikalios. Kai kuriomis dienomis visi šeimos nariai gali sutarti kuo puikiausiai, o kai kuriomis pasitaiko ginčių ar nesusikalbėjimų. Visiškai normalu, kad tarp tėvų ir vaikų iškyla konfliktų – tai gana įprasta šeimos gyvenimo dalis...