Mokytojas ir mokinys – kaip sutarti?
Mokinio ir mokytojo santykis
Kaip jau minėta, visi esame žmonės ir visi klystame tam tikrose situacijose. Ne išimtis ir mokiniai bei mokytojai.
Mokinio ir mokytojo santykis išties užima didelę svarbaus gyvenimo etapo – mokymosi mokykloje – dalį.
Todėl niekaip negalime pabėgti nuo šio santykio ir turime kažkaip su tuo tvarkytis, nesvarbu, kelintoje klasėje besimokytum.
Šioje kelionėje didelę dalį atsakomybės turėtų prisiimti suaugusysis, tačiau tu, kaip vaikas, jaunuolis, taip pat gali prisidėti prie ryšio mezgimo su mokytoju.
Kaip gali megzti ryšį su mokytojais?
Kaip galiu sutarti su mokytoju
nerasdamas ryšio su juo?
1
Asmeninis susitarimas su mokytoju svarbu
2
Tokie susitarimai priklauso nuo abiejų pusių
3
Mokinys taip pat turi suprasti,
4
Susitikimai
5
Ieškokite pagalbos
Kartais suaugusieji gali nesuprasti, kas jų elgesyje yra ne taip, gali nematyti savo klaidų ir tas nėra pateisinama, nes suaugęs turi jausti atsakomybę dėl savo elgesio bei bendravimo su mokiniais. Ir jei suaugęs nenori, nemato poreikio ieškoti sprendimo būdų kartu su vaiku ir kitais padedančiais suaugusiais, svarbu nepasiduoti ir išsakyti savo nuogąstavimus, jaučiamą neteisybės jausmą. Mokytojas neturi elgtis neteisingai nei vieno mokinio atžvilgiu. Todėl svarbu rasti suaugusiuosius, kurie galėtų įsitraukti į šį procesą ir neleisti neteisybei tęstis.
!
Patiri spaudimą iš mokytojo, kaip elgtis?
Visi esame skirtingi, visų mokymosi gebėjimai, interesai yra skirtingi. Todėl ir mokantis vienų dalykų gali kartais tekti įdėti daugiau pastangų nei mokantis kitų. Ir tai yra visiškai natūralu.
Neprivalome visi siekti ir pasiekti vienodų rezultatų. Taigi, jei jauti, kad tavo mokytojas reikalauja per daug, tave spaudžia labiau nei kitus, tave verčia pasiekti tokių rezultatų, kokių tu net nesupranti, o pažangos tavo daromame mokymosi procese net nepastebi, drąsiai kreipkis į kitus mokytojus ar auklėtoją, tėvus, mokyklos vadovus ar kitus. Į tuos suaugusiuosius, kurie tave supranta, žino, kad mokomės skirtingai ir asmeninė pažanga yra svarbiausia. Šie suaugusieji gali pasikalbėti su tavo mokytoju ir surasti kartu sprendimą, kaip sudaryti sąlygas mokytis be jaučiamo spaudimo iš mokytojo.
Atmintinė
Mandagus pasisveikinimas ir atsisveikinimas – vienas lengvesnių būdų megzti ryšį.
Būk atviras ir tuo pačiu pagarbus ieškodamas sprendimų, kaip kartu būti mokymosi procese su skirtingais mokytojais.
Jeigu nepavyksta su(si)tarti su mokytoju, kreipkis į kitus suaugusiuosius, kurie dalyvauja tavo ugdymosi procese.
Jeigu patiri spaudimą iš mokytojo, nebijok apie tai pasisakyti kitiems patikimiems suaugusiesiems.
Jei mokytojas nebando ieškoti pagarbaus bendravimo būdų, tau gali padėti kiti suaugusieji su tuo tvarkytis, būk drąsus ir kreipkis!
Tiek mokytojas, tiek mokinys turi gerbti šalia esantį kitą žmogų.
Skaitomiausi
Susipykai su draugu/e – ar tai reiškia, kad draugystė baigta?
Konfliktai tarp draugų yra neišvengiama kiekvienų santykių dalis, nes skirtingi požiūriai, poreikiai ar emocijos gali sukelti nesutarimų. O išbūti nesutarimuose yra nelengva, nes jie kelia įtampą, neretai ir pyktį.
Sekstingas ir „nudes“: ką svarbu apie tai žinoti?
Pyktis yra natūrali visų žmonių patiriama emocija, kuri veikia tarsi apsaugos sistema – įspėja mus, kad tai, kas šiuo metu vyksta, mums yra nepriimtina.
Pykti galima! Tik kaip savo pyktį suvaldyti?
Pyktis yra natūrali visų žmonių patiriama emocija, kuri veikia tarsi apsaugos sistema – įspėja mus, kad tai, kas šiuo metu vyksta, mums yra nepriimtina.
Naujas šeimos narys. Būk pasiruošęs!
Ką tik iš tėvų sužinojai apie naujo brolio ar sesės laukimą ir nežinai ko griebtis? O gal jau kurį laiką lauki naujojo šeimos nario, bet tau vis tiek neramu? Naujojo brolio ar sesės gimimas ar globa / įsivaikinimas yra didžiulis pokytis bet kurioje šeimoje.