Nėra namų be dūmų: kaip spręsti konfliktus su tėvais?
Konfliktai su tėvais
Ką daryti iškilus konfliktui su tėvais?
1
Savo nuomonę ir argumentus išsakyk pagarbiai.
2
Įvardyk savo jausmus.
3
Padaryk pauzę.
4
Skirk laiko ir dėmesio išgirsti tėvų argumentus.
5
Atsiprašyk.
6
Kreipkis pagalbos.
Kaip kurti ryšį su tėvais?
1
Skirk laiko nusiraminti.
2
Atleisk / priimk atsiprašymą.
3
Praleiskite kokybiško laiko drauge.
4
Pasikalbėk su tėvais.
5
Apsiginkluok kantrybe.
Pokalbis su Edvinu Rupšiu ir
Mindaugu Vidugiriu apie
vaikų ir tėvų santykius
Vyrų kalvės akademijos bendraįkūrėjus kalbina Vaikų linijos Patarėjų komandos nariai Vainius ir Vakaris.
Kuomet konfliktas jau nebe konfliktas
Kartais nutinka ir taip, kad tėvai ar kiti žmonės gali ant tavęs supykti ir dėl dalykų, kurių tu negali kontroliuoti (pvz., mama tave apšaukia dėl to, kad jai šiandieną nepasisekė darbe). Tokiose situacijose svarbu sau priminti, kad tai ne tavo kaltė. Yra didelis skirtumas tarp konflikto ir agresyvumo bei smurto. Jeigu tėvai ar kas nors kitas tave skriaudžia, tau grasina, reikalauja, kad darytum tai, kas tau nemalonu, tyčiojasi ir pan. – svarbu, kad kreiptumeisi pagalbos į suaugusiuosius, kuriais pasitiki ar specialistus (psichologą, socialinį darbuotoją ir pan.). Taip pat, gali drąsiai susisiekti ir su Vaikų Linija telefonu ar parašant. Niekas neturi teisės prieš tave smurtauti.
Daugiau informacijos ką daryti, jeigu susiduri su smurtu šeimoje gali rasti čia:
Elektroninės patyčios: ar įmanoma jas sustabdyti?
Patyčios gali vykti pačiose įvairiausiose vietose – mokykloje, būrelyje, kompiuterinių žaidimų pokalbių kambariuose ar socialiniuose tinkluose. Kitaip tariant – bet kur, kur renkasi tavo bendraamžiai.
Humoras, konfliktas, ar… patyčios? Kaip atpažinti
Niekas neturi teisės iš tavęs tyčiotis ar kaip nors tave žeminti. Jei tu ar tavo bendraamžiai patiria patyčias ir nori pasitarti, ką daryti – Vaikų linijos savanoriai pasiruošę tave išklausyti ir padėti rasti sprendimus.
Tėvai skiriasi. Kuo aš čia dėta/s?!
Jei vieną dieną tavo tėvai tau pasakė, kad ketina skirtis ir gyventi atskirai, tau gali kilti įvairiausių jausmų ir klausimų. Natūralu, kad gali jaustis pasimetęs ar išgyventi įvairias emocijas. Svarbu, kad atmintumei, tu dėl skyrybų nesi kalta/s. Skiriasi tavo tėvai – vyras ir žmona, tačiau tu vis tiek turi tą patį tėtį ir mamą.
Šeimos švenčių išgyvenimo ABC
Kiekviena šeima yra unikali. Kai kurios šeimos itin gausios, kai kurias sudaro keli asmenys. Kiekviena šventė yra unikali. Tad nenuostabu, kad net ir tos pačios šventės, skirtingose šeimose atrodo visiškai skirtingai. Neretai šeimos šventės tampa ypatingais ir svarbiais momentais, kai artimiausi žmonės susirenka ir dalijasi džiaugsmu. Visgi šeimos šventės gali ne tik praturtinti mūsų kasdienybę, bet ir kelti įvairiausių iššūkių ar sudėtingų, slogių jausmų.
Atmintinė
Skaitomiausi
Pykti galima! Tik kaip savo pyktį suvaldyti?
Pyktis yra natūrali visų žmonių patiriama emocija, kuri veikia tarsi apsaugos sistema – įspėja mus, kad tai, kas šiuo metu vyksta, mums yra nepriimtina.
Žodis iš S raidės
Paauglystė nepaprastai įvairus laikas ne tik dėl to, kad tai yra didelių pokyčių metas. Bet ir dėl to, kad tai yra didelių atradimų, pirmųjų kartų ir naujų temų metas. Viena iš temų, kuri pradeda rūpėti paauglystėje – intymios patirtys ir lytiniai santykiai. Šįkart pakalbėsime apie pastaruosius.
Nėra namų be dūmų: kaip spręsti konfliktus su tėvais?
Šeimos yra skirtingos ir unikalios. Kai kuriomis dienomis visi šeimos nariai gali sutarti kuo puikiausiai, o kai kuriomis pasitaiko ginčių ar nesusikalbėjimų. Visiškai normalu, kad tarp tėvų ir vaikų iškyla konfliktų – tai gana įprasta šeimos gyvenimo dalis...