Pagalba pokalbiais internetu
Jei nori pasikalbėti ir pasidalinti sunkumais – drąsiai
rašyk Vaikų linijai kasdien nuo 14 iki 23 val.
Dažniausiai užduodami klausimai
- Palauk, kol „Vaikų linijos“ pokalbių internetu langelyje atsiras žalios spalvos mygtukas.
- Paspausk mygtuką /Pradėti pokalbį/.
- Atsakyk į keletą klausimų prieš pokalbį.
- Kai konsultantas bus pasiekiamas, iškart pamatysi susirašinėjimo langą.
- Jau gali rašyti – pasisveikink su konsultantu ir papasakok, kas Tave neramina.
Tai reiškia, kad šiuo metu „Vaikų linijos“ konsultantai užimti.
Palauk, kol konsultantas bus pasiekiamas.
Kai tik konsultantas galės bendrauti su Tavimi, pamatysi, kad dingo žinutė apie laukimą eilėje ir atsidarė pokalbių langas, kuriame jau galite susirašinėti.
Tuomet, kai atrodo, kad su konsultantu jau aptarėte tai, kas Tau svarbu.
Jei vykstant pokalbiui, norisi atsijungti, pranešk apie tai konsultantui ir paspausk mygtuką /Baigti pokalbį/.
Pasibaigus pokalbiui, atsakyk į kelis klausimus – pasidalink su mumis, kaip jautiesi, pasikalbėjęs su konsultantu.
Taip, tik atsakius į šiuos klausimus, leidžiama prisijungti prie pokalbio su konsultantu.
Tavo atsakymai mums labai svarbūs – taip norime sužinoti, kaip Tu jautiesi prieš pokalbį ir po jo, ir kaip pavyko Tau pagelbėti.
Pokalbių internetu sistemą palaiko Basechat.
Patarimų / atsakymų
gali ieškoti ir mūsų Aktualių temų vaikams / paaugliams skyrelyje
Rūkymas – eksperimentas, kurio geriau neįgyvendinti
Rūkymo tema yra itin aktuali ir sudėtinga. Neretai rūkymą jaunuoliai asocijuoja su laisve, pasitenkinimu, maištu ir pan. Kartais rūkyti paskatina smalsumas, noras pritapti prie draugų, atrodyti labiau suaugusiu, subrendusiu ar ieškančiu nusiraminimo būdo.
Tyrinėjant savo seksualumą: seksualinė orientacija
Seksualumas yra neatsiejama žmogaus tapatybės dalis. Paauglystės metu vykstantis savo seksualumo atradimas ir tyrinėjimas gali kelti įvairių jausmų ir iššūkių.
Mokyklos keitimas ir su tuo susiję iššūkiai
Taip, kartais norint labiau, ar norint mažiau, tenka pakeisti mokyklą. Šiame pokytyje gali kilti įvairių iššūkių. Pradedant nuo pripratimo prie naujo kėlimosi ritmo, naujo kelionės maršruto, tęsiant naujų draugų susiradimu ir baigiant galimu nemaloniu atstūmimu.
Kai maistas tampa priešu, o ne draugu
Kiekvienas iš mūsų kažkuo skiriamės nuo kitų. Skiriamės veido bruožais, ūgiu, plaukų ilgiu, kūno sudėjimu... ir tai yra visiškai natūralu. Tiesa, natūralu yra ir tai, kad kartais žmogui gali norėtis kažką savo išvaizdoje pakeisti ar panaikinti. Sunkumai kyla tuomet, kai pradedama galvoti, kad yra privaloma būti lieknesniu, pasiekti tam tikrų kūno formų, kad būtum pakankamas sau ir kitiems ir pradedama laikytis dietų, riboti maistą ar kitaip perdėtai rūpintis savo išvaizda. Toks elgesys gali sukelti ar būti nulemtas valgymo sutrikimų.
Kai mokytis sunku
Nors mokymasis yra įdomus ir vertingas procesas, kartais jis gali būti tikrai nelengvas. Kai mokytis nesiseka, gali pajusti įvairius jausmus: pyktį, liūdesį ar nusivylimą. Nelik su šiais jausmais vienas. Vaikų linijos konsultantai yra pasiruošę tave išklausyti ir padėti rasti sprendimų.
Humoras, konfliktas, ar… patyčios? Kaip atpažinti
Niekas neturi teisės iš tavęs tyčiotis ar kaip nors tave žeminti. Jei tu ar tavo bendraamžiai patiria patyčias ir nori pasitarti, ką daryti – Vaikų linijos savanoriai pasiruošę tave išklausyti ir padėti rasti sprendimus.
Brendimas: ateisiu pas tave, nors tu gali to ir nesitikėti…
Brendimas – tai laikotarpis kurio metu galima susidurti su kūno, hormonų, mąstymo pokyčiais. Brendimas yra individualus procesas. Paprastai mergaitėms brendimas prasideda nuo 8 iki 13 m., o berniukams – nuo 9 iki 14 m. Visiškai natūralu, kad tavo brendimas gali prasidėti kiek anksčiau ar vėliau nei tavo bendraamžių.
Alkoholis – tau (ne) brolis?!
Alkoholis yra psichoaktyvi medžiaga, kuri gali sukelti fizinę ir psichologinę priklausomybę. Net ir nedidelis alkoholio vartojimas paveikia tavo mąstymą bei jausmus. Svarbu, kad žinotum apie pavojus, kuriuos gali sukelti alkoholio vartojimas. Remiantis faktais yra lengviau priimti tinkamą ir atsakingą sprendimą.