• Vaikų linijos Facebook puslapis
  • Vaikų linijos Instagram puslapis
  • Vaikų linijos Linkedin puslapis
  • Vaikų linijos Youtube kanalass
Pokalbiai internetu Vaikų linijoje
116 111 PAGALBA TELEFONU

Susipykai su draugu/e – ar tai reiškia, kad draugystė baigta?

Susipykai su draugu/e – ar tai reiškia, kad draugystė baigta?

Konfliktai tarp draugų yra neišvengiama kiekvienų santykių dalis, nes skirtingi požiūriai, poreikiai ar emocijos gali sukelti nesutarimų. O išbūti nesutarimuose yra nelengva, nes jie kelia įtampą, neretai ir pyktį. Tačiau prisimink, kad pyktis yra natūrali emocija, padedanti brėžti ribas. Kaip natūralu yra ir susipykti su artimu žmogumi.

Tikriausiai visi žinome tą nemalonų jausmą, kai ima gniaužti krūtinę, įsitempia raumenys, padažnėja širdies ritmas… ir atrodo, kad tuoj prapliupsi pykčiu – nevaldoma emocija, kuri viską šalia susprogdins. O jei visa ši pykčio puokštė pasireiškė konflikto su draugu/e metu? Vienas iš judviejų ar abu/i nesuvaldėte savo pykčio ir situacija dar labiau paaštrėjo? Negi tai nereiškia, kad jūsų draugystei, santykiams atėjo pabaiga? Gera žinia ta, kad konfliktus galima išspręsti. O pagarbiai išspręsti konfliktai gali padėti abiem pusėms geriau pažinti ir suprasti viena kitą.

Iš kur atsiranda konfliktai ir kaip juos spręsti?

Visi mes kartais susipykstame su draugais. Tai visiškai normalu! Svarbu žinoti, mokytis, kaip elgtis tokiomis situacijomis. Nesutarimai, pykčiai ir konfliktai kartais gali būti menkesni, kartais didesni, tačiau, tikime, kad visais atvejais įveikiami, ypač, kai abi pusės nori juos išspręsti.
Konfliktai, žinoma, neatsiranda iš niekur. Kai kurie veiksmai, elgesys ar emocijos gali iššaukti ginčus, nors visai to nesitikime ir neplanuojame.

1

Skirtingos nuomonės

Natūralu kai kuriais atvejais turėti skirtingas nuomones. O nuomonėms nesutampant gali kilti nesutarimų.

Kaip išvengti?

Priimti kito nuomonę, ją gerbti, išklausyti, patyrinėti situaciją ir iš kitos pusės – taip pat ir tu turi teisę būti išklausyta/s. Galiausiai, nebūtina sutarti dėl vienodos nuomonės, bet svarbu išlaikyti pagarbą vienas kitam /kitai.

2

Emocijos

Kai esame pikti, liūdni, nusivylę ar jaučiame kitus nemalonius jausmus, esame linkę greičiau susipykti su aplinkiniais nei jausdamiesi ramūs viduje.

Kaip išvengti?

Svarbu tiek sau, tiek aplinkiniams įvardyti, kaip jautiesi ir kad tai gali daryti įtaką tavo bendravimui tuo metu. Todėl galbūt geriau nukelti svarbius pokalbius, sprendimus vėlesniam laikui arba pabūti vienam/ai, užsiimti patinkančia veikla, kuri neiššauktų nemalonių emocijų.

3

Nesupratimas

Jei neįsiklausome, nesuprantame iki galo savo draugo, gali kilti nesutarimų.

Kaip išvengti?

Klausk, jei jauti, kad ne visiškai supranti draugą ar draugę. Neskubėk daryti išvadų ir nepulk ginčytis, prieštarauti. Įsitikink, ar teisingai vienas kitą supratote.

4

Laikas ir jo trūkumas

Neretai, kai mums neskiria pakankamai laiko, jaučiamės atstumti, ir dėl to gali kilti pykčiai su draugais ar kitais artimaisiais.

Kaip išvengti?

Suprask, kad atsisakymas susitikti, nereiškia, kad su tavimi nebenori draugauti ar jūsų draugystė kitam yra nebesvarbi. Visi turime skirtingų užsiėmimų ir natūralu kažką veikti atskirai nuo savo draugų ar šeimos narių.

Svarbu gerbti vienas kito asmenines ribas, veiklas ir pomėgius. Tai nereiškia, kad jūs nebe draugai ar draugės, tiesiog turite skirtingų pomėgių. Jei neramu, kad draugas/ė skiria mažai dėmesio, pasikalbėk apie tai. Nuoširdumas yra geriausias vaistas stiprinant ryšį ir draugystę.

Draugystė yra svarbesnė už konfliktus

Žinoma, kad pyktis su draugais nėra malonu. Tačiau draugystė yra svarbesnė už konfliktus, tiesa? Todėl verta abiem pusėms stengtis ją išsaugoti.

O ką daryti, jeigu susipykai su broliu arba seserimi? Skaityk čia (nuoroda į trumpą tekstą apie konfliktus su broliu ar seserimi)

Atmintinė

Visi kartais susipyksta ar nesutaria – konfliktai yra natūrali santykių dalis.
Atpažink savo jausmus ir juos įvardyk
Nuoširdžiai pasikalbėkit, kad išgirstum ir kitą pusę.
Ieškokit sprendimų kartų, kaip spręsti įvykusį konfliktą.
Atsiprašyk, jei reikia.
Kartais konfliktams išspręsti ar pykčiui praeiti reikia laiko.

Kaip spręsti konfliktus remiantis SPRĘSK metodu

Play Video about Kaip spręsti konfliktus remiantis SPRĘSK metodu.

Skaitomiausi

4150 2777 Vaikų linija
Pasidalinkite:
Start Typing
116 111
Skip to content