Susipykai su draugu/e – ar tai reiškia, kad draugystė baigta?
Tikriausiai visi žinome tą nemalonų jausmą, kai ima gniaužti krūtinę, įsitempia raumenys, padažnėja širdies ritmas… ir atrodo, kad tuoj prapliupsi pykčiu – nevaldoma emocija, kuri viską šalia susprogdins. O jei visa ši pykčio puokštė pasireiškė konflikto su draugu/e metu? Vienas iš judviejų ar abu/i nesuvaldėte savo pykčio ir situacija dar labiau paaštrėjo? Negi tai nereiškia, kad jūsų draugystei, santykiams atėjo pabaiga? Gera žinia ta, kad konfliktus galima išspręsti. O pagarbiai išspręsti konfliktai gali padėti abiem pusėms geriau pažinti ir suprasti viena kitą.
Iš kur atsiranda konfliktai ir kaip juos spręsti?
1
Skirtingos nuomonės
Natūralu kai kuriais atvejais turėti skirtingas nuomones. O nuomonėms nesutampant gali kilti nesutarimų.
Kaip išvengti?
Priimti kito nuomonę, ją gerbti, išklausyti, patyrinėti situaciją ir iš kitos pusės – taip pat ir tu turi teisę būti išklausyta/s. Galiausiai, nebūtina sutarti dėl vienodos nuomonės, bet svarbu išlaikyti pagarbą vienas kitam /kitai.
2
Emocijos
Kaip išvengti?
Svarbu tiek sau, tiek aplinkiniams įvardyti, kaip jautiesi ir kad tai gali daryti įtaką tavo bendravimui tuo metu. Todėl galbūt geriau nukelti svarbius pokalbius, sprendimus vėlesniam laikui arba pabūti vienam/ai, užsiimti patinkančia veikla, kuri neiššauktų nemalonių emocijų.
3
Nesupratimas
Kaip išvengti?
4
Laikas ir jo trūkumas
Kaip išvengti?
Suprask, kad atsisakymas susitikti, nereiškia, kad su tavimi nebenori draugauti ar jūsų draugystė kitam yra nebesvarbi. Visi turime skirtingų užsiėmimų ir natūralu kažką veikti atskirai nuo savo draugų ar šeimos narių.
Svarbu gerbti vienas kito asmenines ribas, veiklas ir pomėgius. Tai nereiškia, kad jūs nebe draugai ar draugės, tiesiog turite skirtingų pomėgių. Jei neramu, kad draugas/ė skiria mažai dėmesio, pasikalbėk apie tai. Nuoširdumas yra geriausias vaistas stiprinant ryšį ir draugystę.
Draugystė yra svarbesnė už konfliktus
Žinoma, kad pyktis su draugais nėra malonu. Tačiau draugystė yra svarbesnė už konfliktus, tiesa? Todėl verta abiem pusėms stengtis ją išsaugoti.
Atmintinė
Kaip spręsti konfliktus remiantis SPRĘSK metodu
Skaitomiausi
Sekstingas ir „nudes“: ką svarbu apie tai žinoti?
Pyktis yra natūrali visų žmonių patiriama emocija, kuri veikia tarsi apsaugos sistema – įspėja mus, kad tai, kas šiuo metu vyksta, mums yra nepriimtina.
Pykti galima! Tik kaip savo pyktį suvaldyti?
Pyktis yra natūrali visų žmonių patiriama emocija, kuri veikia tarsi apsaugos sistema – įspėja mus, kad tai, kas šiuo metu vyksta, mums yra nepriimtina.
Naujas šeimos narys. Būk pasiruošęs!
Ką tik iš tėvų sužinojai apie naujo brolio ar sesės laukimą ir nežinai ko griebtis? O gal jau kurį laiką lauki naujojo šeimos nario, bet tau vis tiek neramu? Naujojo brolio ar sesės gimimas ar globa / įsivaikinimas yra didžiulis pokytis bet kurioje šeimoje.
Ar liūdesys = depresija?
Liūdesys yra natūralus jausmas, kurį patiria bene kiekvienas. Paprastai liūdime kai kažko netenkame. Pavyzdžiui, miršta artimasis, išvyksta draugas, susipyksti su svarbiu žmogumi, pameti savo mėgstamą ir svarbų daiktą.
Mokytojas ir mokinys – kaip sutarti?
Mokytojo ir mokinio santykiai gali būti kuo įvairiausi. Vieni mokiniai geba lengvai sutarti su savo mokytojais ir jiems nekyla jokių klausimų ar sunkumų. O kitiems lyg tyčia vis iškyla iššūkiai po iššūkių bendraujant su konkrečiu ar net daugeliu mokytojų. Tai patirti yra tikrai natūralu.
„Ne“ reiškia „Ne“. Seksualinė prievarta
Niekas neturi teisės tavęs liesti ar versti tave elgtis taip, kaip nenori. Jeigu manai, kad patyrei seksualinę prievartą, netylėk. Kreipkis pagalbos į suaugusiuosius, kuriais pasitiki, taip pat į Vaikų liniją – mes esame pasiruošę tave išklausyti.
Žodis iš S raidės
Paauglystė nepaprastai įvairus laikas ne tik dėl to, kad tai yra didelių pokyčių metas. Bet ir dėl to, kad tai yra didelių atradimų, pirmųjų kartų ir naujų temų metas. Viena iš temų, kuri pradeda rūpėti paauglystėje – intymios patirtys ir lytiniai santykiai. Šįkart pakalbėsime apie pastaruosius.
Nėra namų be dūmų: kaip spręsti konfliktus su tėvais?
Šeimos yra skirtingos ir unikalios. Kai kuriomis dienomis visi šeimos nariai gali sutarti kuo puikiausiai, o kai kuriomis pasitaiko ginčių ar nesusikalbėjimų. Visiškai normalu, kad tarp tėvų ir vaikų iškyla konfliktų – tai gana įprasta šeimos gyvenimo dalis...